Znany i lubiany model pancernego smartfona, czyli Ulefone Armor X5 i X5 Pro otrzymał upgrade oraz nieco poprawiony design i tym samym jeszcze w 2021 roku dołączył do rodziny pancerniaków Ulefone’a jako Armor X9 i X9 Pro. Istotną różnicę stanowi system operacyjny, który z Android 10 przeskoczył na Android 11, co zapewnia znacznie wyższy poziom zabezpieczeń, poprawia komfort użytkowania i umożliwia bardziej płynną obsługę.

Nowy Armor X9 ma najwyższy stopień ochrony IP68/IP69K, a jego niewątpliwy atut, to obudowa z poliwęglanu i stopu aluminium gwarantująca najwyższy stopień ochrony. Zwarta struktura wewnętrzna i wodoodporna membrana zapewniają bardzo wysoki stopień szczelności, a powłoka makrocząsteczkowa o dużej gęstości zapewnia pełną wodoodporność również elementom zewnętrznym (port USB, wejście słuchawkowe, głośniki). Wszystko to sprawia, że nowa X9-tka jest skutecznie zabezpieczona nie tylko przed wodą, ale również przed pyłem, wilgocią, pleśnią, korozją oraz skrajnymi temperaturami w zakresie -20 +60 st.C.

Pomimo niewielkich różnic między X5 i X9 firma ULEFONE postanowiła pozostawić w swojej ofercie oba modele, tak więc zarówno Armor X5 jak i X5 Pro będą wciąż dostępne w sprzedaży, jednak przez wzgląd na pojawienie się następcy z najnowszym oprogramowaniem, nie będą już aktualizowane. Z kolei firma CK Mediator, która jest wyłącznym dystrybutorem marki Ulefone w Polsce poinformowała, że w jej ofercie pozostanie jedynie nowy model X9 i X9 Pro.

nor