Na przełomie lutego i marca w centrum kongresowym Fira Barcelona, pod hasłem „Mobile is everything”, odbyły się biznesowe targi Mobile World Congress 2023. Jest to największe i najważniejsze na świecie wydarzenie związane z branżą teleinformatyczną. Wśród przedstawicieli największych firm tego sektora byli również wystawcy marki Ulefone.

Marka Ulefone prócz flagowych pancerniaków zaprezentowała prototyp Ulefone Armor 23 Ultra z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 z 16 GB RAM i 1 TB ROM oraz dwukierunkową komunikacją satelitarną. Akumulator ma moc 7000 mAh i ładowanie 120 W. Wytrzyma upadki z wysokości nawet 2 metrów i zanurzenie do 6 metrów, a nad całością czuwa Android 13.

Na globalnej arenie pokazali się najwięksi dostawcy, tacy jak: T-Mobile, MicroSoft, Dell, Samsung, Huawei czy Xiaomi oraz młode startupy szukające sposobności zaistnienia szerzej w mobilnym gronie.
Tematyka targów to głównie oprogramowania do urządzeń typu smartfony, tablety i smartwatche, ale nie tylko. Zaprezentowano rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji. Obecne były takie tematy jak rozwój sieci 5G, 6G oraz nowej sieci Wi-Fi 7. Podczas paneli dyskusyjnych prócz prezentacji na temat aktualnych trendów istotną kwestią był rozwój technologii 5.0 i bezpieczeństwo cybernetyczne.

Barcelona przez 4 dni gościła ponad 80 tyś specjalistów z branży mobilnej skupiających się na przyszłości, kierunkach rozwoju i najbardziej nowatorskich rozwiązaniach oraz gości z całego świata. Kolejne targi MWC już za rok.